Ciasto francuskie z pastą migdałową. Mumia z ciasta francuskiego.
Więcej moich fotografii o lepszej jakości można znaleźć na ShutterStock
Ciasto francuskie z pastą migdałową. Mumia z ciasta francuskiego. Delikatne i chrupiące, wewnątrz wypełnione bogactwem migdałów. Migdałowa mumia z ciasta francuskiego jest bardzo prosta w przygotowaniu. Idealna do kawy i herbaty. Ciasto francuskie wypełniane grubą warstwa nadzienia migdałowego zwieńczone płatkami migdałowymi. Ciasto francuskie z migdałami to przyjemność jedzenia i robienia!
Migdały należą do najzdrowszych produktów żywnościowych na świecie. Migdały mają dużo kalorii, ale pomagają na spalić tkankę tłuszczową. Posiadają wiele właściwości odżywczych i powinniśmy wprowadzić je do codziennej diety. Migdały powinny jadać kobiety w ciąży, z tego względu, że znajduje się w nich kwas foliowy ale także łagodzi mdłości oraz zgagę. Pozytywnie wpływają na układ nerwowy i krążenia. Witamina B2 ma pozytywny wpływ na naszą pamięć i koncentrację. Spożywanie migdałów wzmacnia nasz system immunologiczny. Zmniejszają ryzyko cukrzycy. Obniżają poziom cholesterolu i cukru we krwi. Witaminy jakie znajdziemy w migdałach: A, B2, B3, B6, E, kwas foliowy. Składniki mineralne to: magnez, wapń, potas, fosfor, żelazo, sód, cynk. Zawierają sporo białka ok 20%, są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i nierozpuszczalnego błonnika.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
– 1 arkusz ciasta francuskiego
– płatki migdałowe do posypania
– 1 żółtko
Pasta migdałowa:
– 2 szklanki migdałów
– 1 szklanka erytrytolu
– 2 łyżeczki ekstraktu z migdałów
– ¼ łyżeczki soli himalajskiej
– 1 białko
Do robota kuchennego wsypujemy migdały. Przetwarzamy do momentu aż uzyskamy całkiem gładką masę. Następnie dodajemy erytrytol, ekstrakt migdałowy, sól, himalajską, białko. Ponownie włączamy robot kuchenny aby dokładnie połączył składniki.
Blachę do pieczenia wykładamy papierem i kładziemy lekko rozwałkowane ciasto francuskie. Na środku ciasta kładziemy pastę migdałową, zostawiamy po bokach miejsce by wyciąć paski do składania. Po obu stronach pasty nacinamy ciasto w paski o szerokości 2 cm – ważne by po jednej i drugiej stronie była taka sama ilość pasków. Następnie składamy warkocz nakładając jeden pasek na drugi, naprzemiennie z jednej i drugiej strony. Robimy tak do końca. Końce ciasta ściskamy. Wierzch ciasta smarujemy roztrzepanym żółtkiem i posypujemy płatkami migdałowymi.
Piekarnik nastawiamy na 180°C i pieczemy przez 20 – 30 minut. Upieczone ciasto wyciągamy z piekarnika i odstawiamy do lekkiego ostygnięcia.
Ciasto francuskie z pastą migdałową jest najsmaczniejsze gdy podawane jest na ciepło, to chrupnięcie i łuszczące się warstwy ciasta francuskiego. W sumie to na zimno to ciasto również smakuje bardzo dobrze.