Jak sobie radzić z zaparciami?
Więcej moich fotografii o lepszej jakości można znaleźć na ShutterStock
Problemy z wypróżnianiem mają różne podłoże. Najczęściej powodem jest stres, zła dieta oraz brak ruchu, dlatego są to czynniki, które można samodzielne wyeliminować. Spróbuj podjąć walkę z zaparciami, aby komfort Twojego życia poprawił się i zniknęły wszelkie zdrowotne niedogodności.
Jelita – problem bardziej złożony
Nie na darmo mówi się, że jelita to drugi mózg. Czasami wystarczy drobne zdenerwowanie, aby doprowadzać organizm do wyczerpania psychicznego i fizycznego. Lęk, pośpiech, ból i smutek odczuwa się także w jelitach, które reagują skurczem i gorszym trawieniem. Pojawia się również ból brzucha, wzdęcia i problemy z trawieniem. Jak to możliwe? Mózg i jelita to dwa organy ściśle ze sobą powiązane za pomocą neuroprzekaźników. Pod wpływem emocji dochodzi do zaburzenia pracy połączeń neurogennych i organizm manifestuje to problemami z układem pokarmowym.
Wrzuć „na luz” i daj odpocząć jelitom
Jeśli odczuwasz tego typu dolegliwości, koniecznie postaraj się zmienić tryb życia. Przede wszystkim ogranicz stres, pośpiech i negatywne emocje. Nie można też jeść w biegu, aby nie połykać zbyt dużej ilości powietrza. Generalnie jedzenie w pośpiechu działa źle na cały układ pokarmowy.
Oprócz tego bardzo ważna jest dieta, która powinna być lekkostrawna i zawierać dużą ilość błonnika. Najlepiej, gdy jest to błonnik nierozpuszczalny, który przyspiesza ruchy perystaltyczne jelit. Dzięki temu wspomaga trawienie i zapobiega zaparciom. Bardzo dobrze na układ pokarmowy działa też siemię lniane. Poprawia pracę jelit oraz obniża poziom cholesterolu. Do swojego jadłospisu włącz także buraki i kompot z suszonych śliwek.
Czerp garściami z tradycyjnego zielnika
Zioła zawsze miały pozytywny wpływ na zdrowie, jeśli tylko dobrze zostaną dobrane. Na ich bazie można przygotowywać pyszne herbatki, napary i odwary. Właściwości przeczyszczające mają m.in. takie rośliny lecznicze jak melisa, rumianek, glistnik, kminek, korzeń lukrecji oraz zielona herbata. Zwróć uwagę również na olej rycynowy, liść senesu, kora kruszyny, korzeń krzewienia, korę szakłaku amerykańskiego i aloes: https://mojazielarnia.pl/33-zaparcia_biegunki Pamiętaj jednak, że są to preparaty, które jedynie wpierają leczenie schorzeń jelit. Wielokrotnie problem jest bardziej złożony i trzeba połączyć kilka metod radzenia sobie z jelitami. Na pewno musisz wdrożyć większą aktywność fizyczną. Dzięki ruchowi jelita również pozostają w ruchu i sprawniej funkcjonują.
Znajdź swoje sposób na zaparcia i wzdęcia, aby cieszyć się pełnią życia. Lepiej zawczasu stosować czynniki zaradcze, aby potniej nie zmagać się z bólem i problemami z układem pokarmowym.
Post sponsorowany