Kanapka z ogórka z pastą z tuńczyka.
Więcej moich fotografii o lepszej jakości można znaleźć na ShutterStock
Kanapka z ogórka z pastą z tuńczyka. Co sprawia, że kanapka z tuńczykiem smakuje tak wspaniale? Chyba połączenie wszystkich składników, czyli tuńczyka, cebuli, jogurtu i ogórka. Przepis na tą kanapkę z tuńczykiem i ogórkiem to najlepszy sposób by zadowolić tłum podczas spotkania przy herbatce. Kanapki z tuńczykiem mogą nam posłużyć jako przekąska przed telewizorem lub jako lekka kolacja. Niezależnie od tego czy mamy ochotę na coś wyjątkowego czy mamy ochotę coś pochrupać wykonajmy te zabawne kanapki z tuńczykiem bez chleba.
Ogórek w 97% składa się z wody i powinniśmy go docenić w upalne dni, ponieważ szybko ugasi nasze pragnienie. Ogórek ma mało kalorii, dlatego w swoim menu powinny uwzględnić osoby będące na diecie. Ogórek jest warzywem bogatym w przeciwutleniacze, które chronią przed rozwojem nowotworu. Posiada właściwości moczopędne, dlatego zalecany jest osobom, które borykają się z chorobą nerek i układu moczowego, pomaga również oczyścić organizm z toksyn. Ogórek zawiera związki, które działają alkalizująco, czyli odkwaszają organizm. Witaminy jakie znajdziemy w ogórku to: A, B1, B2, B3, B6, C, E, K, kwas foliowy. Związki mineralne to: potas, sód, magnez, wapń, żelazo, cynk.
Tuńczyk jest rybą o wysokiej zawartości białka i wartościach odżywczych. Jest rybą niskokaloryczną. Jedzenie tuńczyka obniża ciśnienie krwi, wzmacnia kości, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu oddechowego. Korzystnie wpływa na układ nerwowy, kondycję oczu i poziom hormonów. Zapobiega anemii i zwiększa odporność organizmu. Witaminy jakie znajdziemy w tuńczyku to: A, B2, B3, B6, B12, D. Składniki mineralne to: wapń, żelazo, magnez, cholina, potas, sód, selen, fosfor. Zawiera także kwasy tłuszczowe omega-3. Uwaga na rtęć zawartą w tuńczyku, można go jeść 1 – 2 razy w tygodniu.
Szczypiorek należy do tej samej rodziny co por, cebula czy czosnek. Szczypiorek pobudza nasz apetyt, ułatwia trawienie, przyspiesza metabolizm. Posiada właściwości lekko przeczyszczające. Siarka zawarta w szczypiorku korzystnie wpływa na stan naszej skóry i poprawia elastyczność naskórka. Ma silne właściwości bakteriobójcze, co w połączeniu z siarką pomaga zwalczyć stany zapalne i infekcje. Ma on również właściwości przeciwnowotworowe. Cholina występująca w szczypiorku wspomaga dobry sen. Kwas foliowy wspiera walkę z depresją. Jedzenie szczypiorku zaleca się kobietom karmiącym piersią, ponieważ pobudza on laktację. Witaminy jakie znajdziemy w szczypiorku to: A, B2, B2, C, K. Składniki mineralne to: magnez, fosfor, sód, wapń, potas, miedź, mangan, cynk, bor, chlor, kwas krzemowy oraz kwas foliowy.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
– 1 puszka tuńczyka w sosie własnym
– ½ cebuli
– 2 łyżki jogurtu greckiego
– 1 ogórek
– sól, pieprz
– ½ łyżeczki słodkiej papryki
– 1 łyżka soku z cytryny
– szczypiorek do posypania
Tuńczyka przekładamy do miski, dodajemy pokrojoną cebulę i przyprawiamy solą, pieprzem i papryką. Mieszamy, dodajemy jogurt grecki i sok z cytryny. Ponownie mieszamy.
Ogórka kroimy na grubsze plasterki. Na każdym plasterku kładziemy pastę z tuńczyka, posypujemy posiekanym szczypiorkiem. Do każdej kanapki możemy dołączyć wykałaczkę łatwiej będzie chwycić kanapeczkę.
Smaczne, zdrowe i bardzo szybkie w przygotowaniu kanapki z ogórka i pasty z tuńczyka. Idealne na przekąskę, poczęstunek lub jako lekki posiłek.
Życzę smacznego.