Pasta z tuńczyka z kaparami i selerem naciowym.
Więcej moich fotografii o lepszej jakości można znaleźć na ShutterStock
Pasta z tuńczyka z kaparami i selerem naciowym. Przepyszna pasta na kanapkę z tuńczykiem, kaparami i selerem naciowym. Smaczna, chrupiąca i pełna wartości odżywczych pasta na kanapkę, która może nam posłużyć jako przystawka lub lekka kolacja. Pasta z tuńczyka i selera oferuje wszystko czego potrzebujemy w dobrze zbilansowanym posiłku – białko, warzywa i tłuszcze. Najlepsza kanapka z tuńczykiem!
Kapary pikantne egzotyczne kapary nadają potrawom wspaniały akcent. Kapry często są używane do ozdabiania lub są stosowane jako przyprawa. Nieoczekiwanie mają one wiele zalet zdrowotnych. Kapary są bogate w związki flawonoidowe, w tym rutynę i kwercetynę. Oba te związki są silnymi przeciwutleniaczami. Pozytywnie wpływają na wzrok. Jedzenie ich zmniejsza zaparcia. Łagodzą bóle brzucha i wzdęcia. Poprawiają apetyt. Pomagają kontrolować cukrzycę. Spowalniają starzenie się skóry. Wspomagają wzrost włosów. Jedzenie kaparów umożliwia utrzymanie silnych kości. Zwalczają ryzyko anemii. Mają właściwości przeciwzapalne. Chronią przed alergiami. Witaminy jakie znajdziemy w kaparach to: A, B1, B2, B3, B6, C, E, K, kwas foliowy. Składniki mineralne jakie znajdziemy w kaparach to: miedź, wapń, żelazo, magnez, sód, potas, cynk, fosfor. Zawierają także białko i błonnik.
Seler naciowy obecnie seler kojarzy nam się z podstawowym składnikiem diety odchudzającej. Jest niskokaloryczny i posiada dużo zdrowotnych zalet. Seler idealnie wspiera proces spalania tkanki tłuszczowej. Systematyczne jedzenie tego warzywa sprawia, że redukuje ono obrzęki. Posiada właściwości redukujące stres, obniża ciśnienie krwi i cholesterol. Działa przeciwnowotworowo. Nawadnia nasz organizm i go odkwasza. Jedzenie selera naciowego odmładza również naszą skórę. Witaminy jakie znajdziemy w selerze naciowym to: A, B, C, E. Składniki mineralne to: wapń, cynk, żelazo, magnez, fosfor, potas.
Tuńczyk jest rybą o wysokiej zawartości białka i wartościach odżywczych. Jest rybą niskokaloryczną. Jedzenie tuńczyka obniża ciśnienie krwi, wzmacnia kości, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu oddechowego. Korzystnie wpływa na układ nerwowy, kondycję oczu i poziom hormonów. Zapobiega anemii i zwiększa odporność organizmu. Witaminy jakie znajdziemy w tuńczyku to: A, B2, B3, B6, B12, D. Składniki mineralne to: wapń, żelazo, magnez, cholina, potas, sód, selen, fosfor. Zawiera także kwasy tłuszczowe omega-3. Uwaga na rtęć zawartą w tuńczyku, można go jeść 1 – 2 razy w tygodniu.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
– 2 puszki tuńczyka w sosie własnym
– 4 łyżeczki kaparów
– 1 czerwona cebula
– 2 łodygi selera
– 3 łyżki jogurtu greckiego
– sól, pieprz
– 1 łyżka musztardy Dijon
– 3 łyżki natki pietruszki
Tuńczyka odcedzamy z zalewy. Przekładamy do miski.
Cebule kroimy w kostkę, seler kroimy na małe kawałki, natkę pietruszki siekamy.
Wszystkie składniki przekładamy do miski, dodajemy jogurt grecki, musztardę, sól i pieprz. Mieszamy. Nasza pasta gotowa. Prawda, że szybko.
Ten szybki i atrakcyjny przepis pozwoli nam wykonać pastę w kilka minut, wtedy możemy wyjść z kuchni i cieszyć się wolną chwile zajadając się smaczną kanapką z tuńczykiem i kaparami.