Puszyste placki keto.
Więcej moich fotografii o lepszej jakości można znaleźć na ShutterStock
Puszyste placki keto. Nie ma jak duży stos placków na śniadanie – to klasyczny, weekendowy posiłek! Placki mają bardzo niską zawartość węglowodanów więc są idealne dla osób będących na diecie ketogennej a także dla tych wszystkich, którzy chcą zjeść smaczne i zdrowe placuszki. Jeśli jesteśmy na diecie nie oznacza to wcale, że powinniśmy zrezygnować z radości jedzenia placków. Ten przepis na placki jest łatwy do zrobienia i z pewnością zaspokoi nasze pragnienie na placki.
Mąka kokosowa i migdałowa to doskonale zamienniki zwykłej maki pszennej. Podobnie jak mleko mają lekki orzechowy posmak, dodatkowo nie zawierają glutenu i są pełne cennych substancji odżywczych.
Mleko migdałowe ma charakterystyczny lekko orzechowy posmak, dlatego świetnie nadaje się do porannej owsianki lub kawki. Mleko migdałowe stanowi zdrową alternatywę dla mleka zwierzęcego. Mleko migdałowe posiada niską kaloryczność, więc śmiało mogą je pić osoby na diecie ketogenicznej. Posiada właściwości obniżające zły cholesterol we krwi. Witamina E występująca w mleku jest silnym przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki, wspiera również układ odpornościowy i dba o młody wygląd. Witaminy jaki znajdziemy w mleku migdałowym: B2, D2, E. Składniki mineralne to: sód, cynk, żelazo, potas, fosfor, wapń, selen, magnez. Zawiera sporo błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego.
Jajka do niedawna sądzono, że jajka są niezbyt zdrowe i nie powinno się ich często spożywać. Na nasze szczęście ten pogląd się zmienił i dietetycy są zgodni, że jajko posiada wiele wartości odżywczych i warto je jeść. Składniki odżywcze zawarte w jajku wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i przyczyniają do dobrego stanu zdrowia. Jajka są źródłem pełnowartościowego białka, które jest łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Zawarta w jajku luteina ma wpływ na poprawę naszego widzenia. Witaminy występujące w jajku to: A, B1, B2, B6, B12, D, kwas foliowy. Składniki mineralne to: chlor, cynk, fosfor, żelazo, cynk, siarka, selen, miedź, magnez, jod.
Składniki jakie będą nam potrzebne:
– 1 szklanka mąki migdałowej
– ¼ szklanki mąki kokosowej
– 3 łyżki erytrytolu
– 5 jajek
– 1 łyżeczka proszku do pieczenia
– ¼ szklanki oleju z awokado
– 1 łyżeczka esencji z wanilii
– ¼ łyżeczki soli himalajskiej
– 1/3 szklanki mleka migdałowego
– olej do smażenia
Wszystkie składniki, czyli: mąkę migdałową, mąkę kokosową, erytrytol, olej, mleko, proszek do pieczenia, jajka, sól, wanilię umieszczamy w misce i miksujemy do momentu dokładnego połączenia się składników. Ciasto powinno mieć konsystencję typowego ciasta na placki. Jeśli ciasto będzie zbyt gęste dolewamy troszkę mleka, nie dodawajmy go zbyt dużo ponieważ placki wyjdą zbyt „mokre”.
Na patelni rozgrzewamy olej i smażymy placki z dwóch stron na złoty kolor około 2 minut z każdej strony.
Użycie w przepisie obu mąk – migdałowej i kokosowej zapewnia plackom lepszą konsystencję. Placki okazują się najlepszą wersją placków keto o niskiej zawartości węglowodanów. Placki super puszyste i lekko słodkie. Idealne placki dla każdego!