Cześć. Jestem Joanna. Uwielbiam spędzać czas w kuchni i szykować zdrowe i smaczne posiłki dla mojej rodziny. Pragnę podzielić się z Tobą smacznymi i zdrowymi przepisami, które są szybkie w przygotowaniu, zdrowe i oparte na naturalnych składnikach. Jestem zapalonym samoukiem, a moje inspiracje kulinarne często pochodzą z różnych miejsc.

Czytelnicy często zadają mi pytanie, skąd biorą się moje inspiracje. Czasami dostaje inspiracji podczas spaceru lub zakupów, wymyślam nowe przepisy lub kompozycje. Czasami używam tradycyjnego przepisu jako punktu wyjściowego i zmieniam go na zdrowszy i łatwiejszy w wykonaniu. Zmieniam składniki, eksperymentuje, testuje. Wiele razy zdarza się, że cała potrawa ląduje w koszu, szczególnie jeśli jest to coś całkiem nowego. Dlatego jeśli Wam coś nie wyjdzie, to proszę się nie przejmować i nie poddawać. Zmiany a szczególnie na lepsze nie są łatwe.

Poza gotowaniem również interesuję się zdrowym stylem życia i dbania o urodę. Na stronie znajdziesz wiele sprawdzonych porady oraz ciekawostek, które mam nadzieję że Cie zainteresują.

Dlaczego zdrowe potrawy i zdrowy styl życia?

Wszystko zaczęło się jeszcze jak byłam nastolatka, pamiętam jak chodziłam z rodzicami po centrach handlowych, wtedy już wtedy zauważyłam, że styl naszego odżywiania bardzo się zmienia. Jest coraz więcej tzw. fast foodów, żywności gotowej i przetworzonej. Jest to zrozumiałe, ponieważ zmieniają się nasze standardy, pracujemy więcej i dłużej, więc automatycznie jesteśmy bardziej zmęczeni i mamy mniej czasu na gotowanie. Praca staje się bardziej stresująca i wymagająca. Naturalną reakcją naszego organizmu na zmęczenie i stres jest pragnienie odpoczynku, czyli usiąść lub się położyć, najlepiej do tego jakaś przekąska: chrupki, chipsy, ciasteczka, czekoladki, może jeszcze jakieś piwko się znajdzie. Ja oczywiście się z tym zgadzam, przecież nie możemy dać się zwariować. Jeśli jesteśmy zmęczeni to potrzebujemy odpoczynku, ale są pewne lepsze rozwiązania na radzenie sobie ze zmęczeniem i stresem. Można przygotować zdrową przekąskę w kilka minut, a później się zrelaksować. Nasz organizm na pewno to doceni, ponieważ witaminy i minerały ze zdrowych potraw lub przekąsek pomogą szybciej się zregenerować i dodadzą nam energii.

Mam nadzieję, że polubisz moje przepisy i często będziesz mnie odwiedzać.

Proszę pamiętać że zdjęcia na mojej stronie są o obniżonej jakości ze względu na polepszenie czasu ładowania się strony. Jeśli jesteście zainteresowani moim fotograficznym portfolio, zapraszam na mój profil na ShutterStock

FlyB - Kulinaria Baza przepisów kulinarnych rondel