Gadżety ułatwiające opiekę nad chorym dzieckiem
Więcej moich fotografii o lepszej jakości można znaleźć na ShutterStock
Kiedy maluch choruje, każda mała pomoc może okazać się bezcenna. Dzieci niełatwo znoszą objawy przeziębienia – marudzą i nie zawsze rozumieją, że wszystko, co robisz, jest dla ich dobra. W takim momencie warto sięgnąć po kilka gadżetów, ułatwiających zarówno rodzicom, jak i juniorom przetrwanie tego trudnego czasu. Oto kilka akcesoriów, w które możesz się wyposażyć!
Termometr bezdotykowy – do szybkiego mierzenia temperatury
Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe, to pewnie wiesz, że zmierzenie mu temperatury za pomocą klasycznych urządzeń pomiarowych bywa trudne. Maluszek wierci się, a czasami również płacze, co może utrudniać ustalenie dokładnego wyniku. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się termometr na podczerwień, który działa szybko i nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą.
Zastanawiasz się, jak działają termometry bezdotykowe? Przyrząd tego typu dokonuje pomiaru temperatury na podstawie promieniowania cieplnego. Chociaż nie możemy zobaczyć go gołym okiem, możemy zmierzyć je odpowiednim czujnikiem, zainstalowanym w każdym termometrze zdalnym.
Taki przyrząd pomiarowy bezdotykowy sprawdzi się doskonale w przypadku rodziców, którzy mają problem z utrzymaniem pociechy w jednej pozycji przez dłuższą chwilę, a więc posłuży doskonale nie tylko w przypadku niemowląt, ale też dzieci nadpobudliwych ruchowo. Co więcej, sprzęt tego typu może służyć do mierzenia temperatury pokarmu, wody do kapeli, termoforu czy herbaty.
Jak wykonać prawidłowy pomiar termometrem zdalnym?
Aby upewnić się, że urządzenie pokazuje prawidłowy wynik, unikaj mierzenia temperatury, gdy skóra dziecka wystawiona jest na bezpośrednie działanie światła słonecznego oraz, gdy jego czoło jest mocno spocone. Zwróć uwagę, że wynik może być przekłamany w przypadku, gdy pomiar wykonywany jest w chłodnym otoczeniu.
Innym błędem może być też trzymanie skanera zbyt daleko od czoła. Chociaż jest to przyrząd bezdotykowy, skuteczność termometru na podczerwień wymagani zbliżenia urządzenia blisko skóry w celu dokładnego odczytu. Dokładne instrukcje do danego modelu znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania.
Gdzie i za ile kupisz termometr elektroniczny bezdotykowy?
Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić dobrej jakości termometr zdalny? Najlepszym miejscem będzie sklep farmaceutyczny – stacjonarny lub internetowy. Duży wybór urządzeń tego typu znajdziesz na przykład w Aptece Manada.
Przed złożeniem zamówienia na termometr elektroniczny bezdotykowy warto zwrócić uwagę, czy oferowany przyrząd posiada niezbędne atesty. Przydatną funkcją okaże się też opcja automatycznego wyłączania po dłuższej bezczynności, wyciszania dźwięków oraz podświetlania ekranu.
Ceny bezdotykowych termometrów nie są zróżnicowane. Większość modeli dostaniesz w cenie około 120-150 zł. Czasem warto zapolować na promocję. Wówczas możesz kupić urządzenie już za 100 zł.
Wśród polecanych marek warto wyróżnić termometry bezkontaktowe Novama oraz Alphamed. Korzystne cenowo okażą się natomiast modele Tech-Med TMB-COMPACT.
Termofor z misiem
Czasem nawet dwie ciepłe pierzyny nie wystarczą, aby zapewnić choremu maluchowi odpowiednią temperaturę. Jeśli Twoje dziecko jest zziębnięte i osłabione, sięgnij po termofor.
Ten przyrząd, przypominający poduszkę to w istocie gumowy worek, który napełniany ciepłą wodą, a następnie chowamy do pluszowego pokrowca. Najmłodsi najbardziej uwielbiają mięciutkie i urocze grzejki w kształcie misia – przyjazny wygląd sprawia, że dziecko nie chce się z nim rozstawać.
Termofor miś skutecznie utrzymuje odpowiednią temperaturę pod kołdrą i nie kosztuje wcale więcej od klasycznego modelu dla dorosłych. Co więcej, może też przynieść ulgę w bólu, gdy pociecha cierpi przez wzdęcia lub kolkę.
Pamiętaj jednak, aby nigdy nie wlewać do grzejki bardzo gorącej wody! Po pierwsze, dziecko może się oparzyć, a po drugie, istnieje ryzyko, że gumowe tworzywo ulegnie rozszczelnieniu!
Audiobooki z bajkami
Kiedy Twój maluch jest bardzo chory, większość czasu spędza na spaniu. Jednak, gdy uda nam się zwalczyć najbardziej uciążliwe objawy, prędko zaczyna nudzić się w łóżku. Jak utrzymać juniora pod kołdrą, kiedy dziecięca wyobraźnia pcha go do zabawy? Świetnym rozwiązaniem okazują się audiobooki dla najmłodszych z nagraniami ulubionych bajek i opowiadań
Maluch może położyć głowę na poduszkę, przymknąć oczy i wyruszyć w świat fantazji bez wychodzenia z łóżka. To rozwiązanie sprawdza się doskonale, gdy rodzice nie są w stanie poświęcić czasu na czytanie dziecku na głos. Warto wybierać klasyczne historie, takie jak baśnie braci Grimm lub Andersena. Dzieciom najbardziej podobają się nagrania z różnymi aktorami, ciekawymi efektami dźwiękowymi i muzyką.
Otoczenie pociechy jak najlepszą opieką to priorytet każdego rodzica. Gadżety, które ułatwią badanie objawów lub zajęcie znudzonego chorobą dziecka, mogą okazać się niezastąpione w takiej sytuacji. Wyposaż się w nie na przyszłość i bądź w gotowości na sezon grypowy!
Post sponsorowany